Responsive layout

Trzcinnik ostrokwiatowy 'England'

Calamagrostis x acutifiora

Nowość Trzcinnik ostrokwiatowy
Powiększ

Cena:

16,99 zł

Charakterystyka rośliny:

Okres kwitnienienialato - jesień
Kwiatybeżowe
Liściez zielonym brzegiem
Wysokośćwysokie (powyżej 40 cm)
Stanowiskosłoneczne
Typ glebyogrodowa (uniwersalna)
Wilgotność glebyumiarkowanie wilgotna
Mrozoodporność5 (od –28,9 °C do –23,3 °C)
Roślin na m23-5

Trzcinnik ostrokwiatowy 'England' - to wieloletnia trawa kępiasta o pokroju kolumnowym. Odmiana ‘England’ ma wysokość ok. 80 cm podczas kwitnienia (VII-X). Źdźbła są duże - beżowe i utrzymują się w okresie zimowym. Liście cytrynowe z zielonym marginesem.
Trzcinnik to trawa o niewielkich wymaganiach glebowych. Najlepsze stanowisko dla tej trawy to słoneczne lub tylko lekko ocienione. Rośnie zarówno na glebach ubogich jak i próchnicznych, lekko wilgotnych. Trzcinnik jest gatunkiem całkowicie mrozoodpornym. Zimuje w postaci karpy korzeniowej i nie wymaga zabezpieczania na zimę. Ponieważ część nadziemna zamiera na zimę, to prace pielęgnacyjne będą polegały na usuwaniu zeszłorocznych, zaschniętych źdźbeł wczesną wiosną, przed wznowieniem wzrostu.
Proponujemy sadzić go na rabatach bylinowych w towarzystwie rudbekii, rozchodnika okazałego, jeżówek, liliowców. Ładnie prezentuje się w każdym typie ogrodu. Doskonale zaprezentuje się w okolicy oczka wodnego oraz na osiedlowej rabacie i miejskim klombie.