Responsive layout

Brunnera wielkolistna 'Sea Heart'

Brunnera macrophylla

Nowość Brunnera wielkolistna
Powiększ

Cena:

17,99 zł

Charakterystyka rośliny:

Okres kwitnienieniawiosna
Kwiatyodcienie niebieskiego i fioletowego
Liściesrebrne/niebieskie/szare
Wysokośćdo 50 cm
Stanowiskopółcieniste, słoneczne
Typ glebyogrodowa (uniwersalna)
Wilgotność glebyumiarkowanie wilgotna
Mrozoodporność4 (od –34,4 °C do –28,9 °C)
Roślin na m29

Brunnera wielkolistna 'Sea Heart' jest wieloletnią byliną o dekoracyjnych, dużych liściach. Odmiana 'Sea Heartt' ma liście srebrne z zielonymi nerwami. Dorasta do 45 cm w trakcie kwitnienia i osiąga 35 cm szerokości. Ta odmiana brunnery podczas kwitnienia jest obsypana masą niebieskich, dwubarwnych kwiatów. Kwitnie przypada na okres od kwietnia do maja (IV-V). Odmiana ta rośnie silniej niż pozostałe odmiany.

Brunnera wielkolistna najlepiej wygląda w dużych grupach roślinnych na rabatach np. jako wypełnienie pomiędzy krzewami lub jako obwódka. Dzięki dużym liściom, zasłaniającym podłoże hamuje rozwój niektórych chwastów.  Brunnera bardzo ładnie wygląda również nad zbiornikami wodnymi. Polecana jest do ogrodów w każdym stylu - pięknie będzie wyglądać zarówno w ogrodzie wiejskim jak i w nowoczesnych założeniach. Roślina ta ciekawie komponuje się z ciemnymi liśćmi żurawek, dąbrówkami, tawułkami i innymi bylinami półcienia.

Brunnera jest łatwa w pielęgnacji, wymaga dość żyznego i wilgotnego podłoża, najlepiej rośnie na stanowisku półcienistym i słonecznym.