Aster nowoangielski 'Andenken am Alma Pötschke'

Aster novae-angliae

Aster nowoangielski
Powiększ

Ostatnie sadzonki!

Cena:

6,00 zł

szt.

Charakterystyka rośliny:

Okres kwitnienieniajesień
Kwiatyodcienie różowego
Liściezielone
Wysokośćwysokie (powyżej 40 cm)
Stanowiskosłoneczne
Typ glebyogrodowa (uniwersalna)
Wilgotność glebyumiarkowanie wilgotna
Roślin na m23-5

Aster nowoangielski 'Andenken am Alma Pötschke' - to jedna z najpiękniejszych i najdłużej kwitnących jesienią roślin. Wszystkie astry są roślinami pełnego słońca, dlatego doskonale nadają się na słoneczne kwietne rabaty. Wśród astrów niemal każdy znajdzie swojego ulubieńca, ponieważ można je spotkać w wielu różnych odmianach. Odmiany astrów zachwycają swoją różnorodnością pod względem kolorystyki kwiatowej (od bieli, przez niebieski, fiolet, bordo, czerwień, róż i odcienie tych kolorów), a także wysokością samej rośliny (od karłowych do 1,5 metrowych okazów), a także nieznacznie terminem kwitnienia. Nasza szkółka produkuje kilka różnych gatunków i odmian astrów jesiennych, m. in. astry gawędka, astry krzaczaste (tzw. marcinki), astry nowoangielskie i astry nowobelgijskie.

Aster nowoangielski 'Andenken am Alma Pötschke' osiąga wysokość ok. 100-150 cm i jest najwyższym z produkowanych przez nas astrów. Ma purpurowo-bordowe kwiaty z żółtym oczkiem. Kwitnie do późnej jesieni i przyciąga licznie motyle. Bardzo dobrze zimuje w postaci podziemnych kłączy i nie wymaga okrycia na zimę. Zeschnięte części nadziemne po okresie zimowym lub po przekwitnięciu jesienią należy obciąć nisko nad ziemią, co zapewni rabacie estetyczny wygląd w nadchodzącym sezonie ogrodniczym. Aster nowoangielski 'Andenken am Alma Pötschke' tworzy bardzo wyraźną plamę kolorystyczną na rabacie. Polecany jest do ogrodów naturalistycznych, angielskich, oraz wiejskich.

Astry doskonale wyglądają z innymi roślinami pełni lata i jesieni, np. rudbekią, rozchodnikiem okazałym, ostróżkami. Wszystkie astry polecane są do obsadzeń ogrodów w stylu naturalistycznych, wiejskich, angielskich, romantycznych, mogą być ciekawym akcentem na rabatach w ogrodach nowoczesnych jako plama kolorystyczna.