Aster krzaczasty 'Audrey'

Aster domosus

Aster krzaczasty
Powiększ

Sadzonki niedostępne

Cena:

5,00 zł

Charakterystyka rośliny:

Okres kwitnienieniajesień
Kwiatyodcienie różowego
Liściezielone
Wysokośćśrednio wysokie (15-40 cm)
Stanowiskosłoneczne
Typ glebyogrodowa (uniwersalna)
Wilgotność glebyumiarkowanie wilgotna
Roślin na m25-9

Aster krzaczasty 'Audrey' - to jedna z najpiękniejszych i najdłużej kwitnących jesienią roślin. Wszystkie astry są roślinami pełnego słońca, dlatego doskonale nadają się na słoneczne kwietne rabaty. Wśród astrów niemal każdy znajdzie swojego ulubieńca, ponieważ można je spotkać w wielu różnych odmianach. Odmiany astrów zachwycają swoją różnorodnością pod względem kolorystyki kwiatowej (od bieli, przez niebieski, fiolet, bordo, czerwień, róż i odcienie tych kolorów), a także wysokością samej rośliny (od karłowych do 1,5 metrowych okazów), a także nieznacznie terminem kwitnienia. Nasza szkółka produkuje kilka różnych gatunków i odmian astrów jesiennych, m. in. astry gawędka, astry krzaczaste (tzw. marcinki), astry nowoangielskie i astry nowobelgijskie.

Aster krzaczasty 'Audrey' osiąga wysokość ok. 30-40 cm i jest najniższym z produkowanych przez nas astrów. Ma purpurowo-różowe kwiaty z żółtym oczkiem (kolor jest o ton jaśniejszy niż u odmiany 'Jenny'). Kwitnie do późnej jesieni i przyciąga licznie motyle. Bardzo dobrze zimuje w postaci podziemnych kłączy i nie wymaga okrycia na zimę. Zeschnięte części nadziemne po okresie zimowym lub po przekwitnięciu jesienią należy obciąć nisko nad ziemią, co zapewni rabacie estetyczny wygląd w nadchodzącym sezonie ogrodniczym. Aster krzaczasty 'Jenny' tworzy bardzo wyraźną plamę kolorystyczną na rabacie. Polecany jest do ogrodów naturalistycznych, angielskich, oraz wiejskich.

Astry doskonale wyglądają z innymi roślinami pełni lata i jesieni, np. rudbekią, rozchodnikiem okazałym, ostróżkami. Wszystkie astry polecane są do obsadzeń ogrodów w stylu naturalistycznych, wiejskich, angielskich, romantycznych, mogą być ciekawym akcentem na rabatach w ogrodach nowoczesnych jako plama kolorystyczna.