Responsive layout

Jeżówka purpurowa 'Strawberry and Cream'

Echinacea purpurea

Nowość Jeżówka purpurowa
Powiększ

Cena:

19,99 zł

Charakterystyka rośliny:

Okres kwitnienienialato
Kwiatyodcienie czerwonego
Liściezielone
Wysokośćdo 50 cm
Stanowiskosłoneczne
Typ glebyogrodowa (uniwersalna)
Wilgotność glebyumiarkowanie wilgotna
Mrozoodporność5 (od –28,9 °C do –23,3 °C)
Roślin na m25-9

Jeżówka purpurowa 'Strawberry and Cream' -  to kępiasta bylina,  pełnego słońca. Jeżówka 'Strawberry and Cream' to odmiana o ładnym karminowym środku i jasnoróżowych płatkach. Kwiatostan jest osadzony na pędzie dorastającym do 50 cm wysokości. Gdy nie kwitnie kępa osiąga 40 cm szerokości i 20 cm wysokości. Kwitnie od czerwca do września.

Jest to bylina łatwa w pielęgnacji, dobrze zimująca w naszych warunkach klimatycznych. Do dobrego wzrostu potrzebuje gleby próchnicznej, lekko wilgotnej.

Kolor i wielkość jej kwiatu przyciąga nasze spojrzenie już z daleka.  Pięknie wygląda w dużej grupie, do której przylatują latem motyle. Polecana i ciesząca się dużym zainteresowaniem jeżówka pasuje do wielu typów rabat np. naturalistycznych. Jeżówki bardzo dobrze wyglądają na rabatach z innymi bylinami, kwitnącymi w podobnym terminie, np. ostróżkami, liliowcami, pysznogłówkami, astrami krzaczastymi, trytomą, werbeną, ostróżką, gaurą, czy rudbekią. Coraz częściej możemy ją zauważyć na w obsadzeniach miejskich - na rabatach w połączeniu z ozdobnymi trawami, np. miskantami, rozplenicami, śmiałkiem, kostrzewą, czy prosem.